Prvé kolo Gemerligy opäť nesklamalo…..

V sobotu, 8. apríla,  sa na strelnici vo Veľkých Dravciach uskutočnilo 1.kolo  Gemer ligy, ktoré hostil rimavskosobotský klub Arsenal SC. Ako ďalej Rimava.sk informoval Alexander Szabó, predseda Arsenal Shooting Club, organizátor podujatia, išlo už o štvrtý ročník pretekov, ktorý tentoraz navštívilo 43 pretekárov z celého Slovenska a Maďarska. Súťažilo sa v divízii basic a open a v  štyroch kategóriách – Regular, Lady, Seniori nad 50 rokov a seniori nad 60 rokov. „Parkúre boli rýchle, dynamické, krátke, dlhé a pravdaže zábavné.“ Na strelcov čakal opäť vynikajúca kapustnica  obed a pravdaže krásne ceny.

V kategórii basic štartovalo až 40 pretekárov. Túto divíziu ale ovládli strelci z domáceho klubu Arsenal SC. Prvé miesto si vystrielal Stanislav Grubiak, na druhom mieste skončil Peter Utrata a tretie miesto obsadil Miroslav Oravec. V divízii Open skončil na najvyššom stupienku maďarský reprezentant Csaba Bársony o vlas pred domácim Alexandrom Szabóom, ktorý mal ale tentoraz počas celého preteku technické problémy so zbraňou a musel sa  uspokojiť s druhým miestom.

Rimavskosobotský klub Arsenal SC aj tentoraz preukázal, že vie usporiadať aj regionálne preteky na vysokej úrovni, o čom svedčí vysoký počet súťažiacich a hostí z Maďarska.

Gemerliga sa skladá zo 4 kôl, v poradí ďalšie usporiada strelecký klub Triton  17. júna na strelnici v Jesenskom.