Na Majstrovstvách Srbska v streľbe Alex „rýchlik“ Szabó ukázal svoje kvality

Slovensko reprezentovali aj dvaja „Arsenalisti“ z rimavskosobotského klubu, a to Alexander “rýchlik” Szabó a Stanislav Grubiak. Alex vyhral divíziu open i kategóriu open senior (+50) a Stano skončil na peknom 8. mieste v najpočetnejšej divízii. Otvorené boli aj divízie classic, production a production optics. Tejto súťaže sa zúčastnilo vyše 200 strelcov.

Strieľalo sa za chladného počasia ako aj so silnou konkurenciou. Ukázali sa najmä noví šikovní strelci zo Slovinska a Bulharska, ktorí skončili hneď za „rýchlikom” Alexom. Alexander Szabó znovu dokázal, že ešte nezabudol všetko zo svojho majstrovstva a zase raz dosiahol „double-dvojité” víťazstvo v divízii open. „Zbraň a ostatné príslušenstvo fungovalo na výbornú, čo dnes pri takej silnej konkurencii mladších strelcov je nevyhnutné,” uviedol Szabó.

Bola to už 24. Prezidentská medaila Alexa, ktorá sa dáva len pri víťazstve na medzinárodných podujatiach typu Level III. Nad nimi sú už len Majstrovstvá Európy a Sveta. V tomto je Alexander Szabó rekordérom medzi seniormi na Slovensku. Pekný úspech rimavskosobotský klubov ukázal zas, že s nimi treba na medzinárodných súťažiach počítať.

A na dôvažok tento týždeň sa Alexander Szabó na Majstrovstvách Maďarska konaných pri meste Győr, umiestnil sa na 3. mieste v divízii open senior.

 

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Alexander Szabó